Atėjo metas pradėti nuo savęs

Mūsų didžioji tautos tragedija yra įsitikinimas, kad moralu daryti mažus nusikaltimus, jei kiti daro didesnius. Galima, ir net patartina nedaryti gerų darbų, jei kaimynas jų irgi nedaro. Galima į bet kokią kritiką atsakyti: “o tu į save pažiūrėk!“.

Kas yra mažesnis, kas yra didesnis – renkamasi pagal subjektyvius įvertinimus, kam kaip patinka.

To pasekmė yra labai paprasta: mūsų sąmonėje verslininkai – vagys, valdininkai – didesni vagys, policininkai ir gydytojai – kyšininkai, mokslininkai ir menininkai – išlaikytiniai, o “paprasti žmonės“, kuriuos visa ši šutvė sutartinai engia – runkeliai, alkoholikai ir kontrabandininkai. Tik aš vienas geras, nors kartais pavagiu, apgaunu, patingiu ir mano pagalba artimui apsiriboja mano genialiais patarimais. Gal ir pakeisiu savo elgesį kada, bet tik po visų kitų.
Ar atpažįstami argumentai? Jų pilni visi Delfio forumai.
Demokratinė sistema tokiai kultūrai nepadeda, nes ką bedarysi, išrinksi į valdžią vieną iš aukščiau nurodytų kategorijų.
Mūsų visuomenė per daug atskiria “mūsiškius“ nuo “nemūsiškių“, ir tai verčia ją dar labiau socialiai degraduoti. Žmonės, išvykstantys iš Lietuvos, nebūtinai gyvena geresnį gyvenimą, tačiau pabėga nuo to susiskaldymo, kuriame visi jaučiasi būdami teisūs, nors galvoja tik apie save. Jie bėga iš visuomenės, kurioje reikia daug ką keisti, tik atskiros jos grupės neprisiverčia žengti pirmo žingsnio, bet mielai parodo pirštu, kas jį turėtų žengti.
Gal imam ir kartą nustojam reikalauti? Kaltinti, teisti, brukti savas vertybes, kurių dar patys nepradėjom propaguoti, nes mes nesam pakankamai svarbūs, kad mums jos galiotų? Gal negalvojam, kad kas nors pirmiausia mumis turi pasirūpinti, kad kažkas gyvenime pasikeistų? Keista, gyvenam 20 metų laukiniame kapitalizme, o laukiam partinio-idėjinio vadovavimo…
Gal tada ir verslininkas bus geras? Ir valdininkas – ne rykštė, ir policininkas kartais galvoja apie mūsų saugumą, ir paprastas žmogus iš tikro visai ne paprastas žmogus, o gana sudėtingas žmogus, bandantis pragyventi sunkiomis sąlygomis, bijantis daryti radikalius sprendimus ir nepasitikintis tais, kurie juos daro, nes buvo pats ne kartą apgautas? Gal grįžtam į pirmapradį principą: pirma pasirūpink savimi, tada kitais, ir tik tada prašyk pagalbos?  Gal būsim pajėgūs tartis, eiti į kompromisus, o jei jau nuspręsim reikšti savo nuomonę apie valdžią, darysim tai ne mitingais, o rinkimais ir atviru dialogu? Nes valdžia – tai mes patys. Tik to niekaip negalim sau pripažinti.

Tiek parašęs, pagalvojau: “o kaip AŠ pradėsiu nuo savęs?“. Tad einu ir pervesiu 2% savo pajamų mokesčio NE SAVO vaiko mokyklai, o tiems, kuriems tų 2 procentų labiausiai reikia.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

3 komentarai

 1. Vikis sakė:

  Ir kaip, Kulieshai, tu nusprendi kad mokyklai nereikia, o kazkam labiau reikia. Ir labai idomu kas yra pagal tave vertingesnis tu 2 proc. ?

  Mitingai yra nuomones reishkimo priemone. ir ne ka ne blogesne nei rekti per telika.

  Ir jei pradzia yra tavo 2proc nuo sumoketo pajamu mokescio, tai pigiai nori indulgencijos. o kas toliau? agitavimas eiti i rinkimus? Policininkams shypsojimas ir dekojimas? Opusai apie verslninkus, kurie nori bet kokia kaina ishdurti eilini pirkeja ir maisto/nemaisto prekybos taisykles brashkedamos laiko pancius?

  • kuliesas sakė:

   Pirma, ačiū, Viki už komentarą.
   Nesakau, kad mitingų neturi būti ar jie turėtų būti uždrausti. Tiesiog jie neturėtų būti vienintelė nuomonės reiškimo priemonė, nes ji nėra dialogas, o jėgos demonstravimas, kur girdi tik save arba savo lyderį. Mitinguose nėra vietos dialogui, todėl jie yra man mažiau priimtini. Bet tai tik aš.
   Dėl televizijos debatų – jie nėra savaime blogi taip pat, jei būtų orientuoti į sprendimų paiešką, o ne į kaltų kalimą prie sienos. Kartais netgi pasiseka, kad taip yra.
   Pagaliau, kodėl mokyklai reikia mažiau? Todėl, kad mano vaiko mokykloje paskutinėmis žiniomis niekas nemiršta ir nebadauja, todėl pervedžiau tiems, kuriems kiekvienas centas yra diena pratęstas gyvenimas. Ir taip, kaip tu sakai, nenoriu ties tuo sustoti. Neperku jokios indulgencijos, nes jomis netikiu. Bet galvoju, kad prie akcijos “Darom“ reikės prisijungti. Ir tave Viki, kviečiu. Jei tiki, kad galim kažką padaryti, pradėdami nuo savęs, tu esi mano klube.
   O jei netiki, gali apsiriboti komentarais apie kitus.
   Sėkmės,
   A.

   • Vikis sakė:

    Tikiu, ir elgiuosi liberaliai. Moku mokescius, nemetau shiuksliu, pervedu procentus mokyklom, nes netikiu zuvim, o tikiu meshkere. Balsuoju kiekvienuose rinkimuose. nors mano favoritu niekad normaliai neishrenka. Kitiem neaishkinu ka reikia daryti kol i snuki nesiulo.
    Dalyvauju Darom, pykstu ant savivaldybes, kuri Dėjo ant shiuksliu kalnu po Darom. Ir cia jau diskusijos nepadeda. shiuksles dabar, ne poryt, ne po metu.
    Ish valdzios geru naujienu nesulauksi. Nesu ubagas, todel man jos nereikia. Ji ish manes maitina kokiu 10 zmoniu. Ir as jauciuosi prisidejes prie Lietuvos. Ir jei jau mokam didelius mokescius, gal verta galvoti apie progresinius balsus? zalia korta – 1 balsas, melyna korta 2 balsai, raudona – 3. O tada jau tvarka isivestu. ir nelabai kas mokescius noretu slept.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.