Netikėti faktai pamąstymui: ar žinote, kad…

– kadangi nebuvo nulinių metų, tarp 1000 m. prieš mūsų erą ir 1000 mūsų eros metų atitinkamų dienų buvo praėję tik 1999 metai.
– standartinis pramoninis būdas pagaminti mononatrio glutamatą (E621) yra mielinė natūralių produktų fermentacija, panašiai kaip alui ir sūriui. Nenuostabu, kad parmezano sūrio 100 g  turi iki 10 g glutamininės rūgšties junginių.
– prieš 10 mln. metų beveik visa Vengrija, didelės dalys Serbijos ir Kroatijos ir kelių kitų šalių gabaliukai buvo ežero, žinomo kaip Panonijos jūra, dugne;
– be nuolatinio gruntinio vandens išsiurbimo, tokių miestų kaip Niujorkas metropolitenas būtų pilnai užtvindytas per 1-2 mėnesius.
– Betmeno miesto pavadinimas "Gotham City" iš tiesų atsirado daug anksčiau už komiksų seriją, XIX a. amerikiečių rašytojo Washingtono Irvingo raštuose, kaip pašaipus pseudonimas Niujorkui. Komikso kūrėjai "pasiskolino" šį pavadinimą XX amžiuje.
– tuo tarpu Sicilijos salos miestelio Porto Empedocle gyventojai 2003 metais "legalizavo" literatūrinį neegzistuojantį vietovardį: nubalsavo už tai, kad jų miestelis gautų antrą pavadinimą Vigata. Pastarasis pavadinimas iki to laiko egzistavo tik rašytojo Andrea Camilleri detektyvinėse knygose apie komisarą Montalbaną, tačiau tiek viešoji nuomonė, tiek pats rašytojas neslėpė, jog prototipu Vigatai buvo pasirinktas Camilleri gimtasis Porto Empedocle. Tokiu būdu miestelis pagerbė jį išgarsinusį autorių ir literatūrinį personažą.
Įrašas paskelbtas temoje Knygos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.