Nauja krizė Lietuvoje: “Kefyro nėra ir artimiausiu metu nebus“, sako Žemės ūkio ministras

Iškentę ekonominę krizę ir sunkiai pakeldami Egipto vertus vasaros karščius, Lietuvos gyventojai susidūrė su nauja stichine nelaime: Kefyro Krize. Didžiausių prekybos centrų lentynose – kaip iššluota. Strateginė žaliava, nacionalinio patiekalo, žinomo tarp šalies svečių kaip "the Pink Soup", pagrindinis ingredientas – kefyras – tapo netikėtu deficitu.

Nenuostabu, kad mokesčių ir karščių iškankintą tautą tai dar labiau priartino prie socialinio sprogimo ribos. Spontaniškos demonstracijos pradėjo rinktis prie Seimo, "Akropolio" ir Žemės ūkio ministerijos. "Lietuva be šaltibarščių – Lietuva be ateities!", "Kubilius išgėrė mūsų kefyrą!" – tai tik švelniausi iš užrašų ant susirinkusiųjų plakatų.
Sudėtingą situaciją pasunkino ir gandai. Bulvarinėje spaudoje bei eilėse prie taros supirkimo punktų sklando pačios įvairiausios teorijos. Anot nenorėjusio prisistatyti vilniečio Kuliešo, kefyro trūkumą skatina padidėjusi jo kontrabanda į Baltarusiją, kur savanorių pajėgos, reguliariai vartodamos šį gėrimą dideliais kiekiais, perdirba jį į taip reikalingas šaliai gamtines dujas. "Norfos" kasininkė lyg tarp kitko užsiminė, jog lietuviškų šaltibarščių išsiilgę į tėvynę atostogoms suvažiavę išeiviai pila juos į baseinus.  Pieno kombinatai kaltę įžiūri karščiuose, esą pienas išgaruoja anksčiau nei surūgsta. Visgi dauguma vilniečių, atiduodami duoklę nusistovėjusiai tradicijai, kaltina valdžią.
Deja, Vyriausybė nedaro nieko, kad atskleistų paslapties šydą. Mums nepavyko gauti oficialaus išaiškinimo iš pareigūnų, tačiau Žemės ūkio ministro žodžiai daugeliui kerta į širdį kaip peilis: "Kefyro nėra ir artimiausiu metu nebus". Raudonasis Kryžius informuoja, kad specialiai apmokyti savanoriai važinės po Lietuvos apskritis, mokydami visus norinčius gaminti šaltibarščius iš grietinės, pasukų ir jogurto "Actimel".
Ar ši galbūt dirbtinai sukelta širdžiai mielo gėrimo krizė sukels socialinę suirutę ir seniai prognozuotą valdančiosios koalicijos skilimą, parodys laikas. O kol kas norime paguosti tautiečius Internete rastu šaltibarščių receptu be kefyro.
Įrašas paskelbtas temoje Pramogos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.