LY-LTL Part II ir Vilnius JAM

Geros žinios šį pavasarį – Geltoną suremontavo (spėju, kad praktiškai surinko naujai) ir dabar tik orų ir Paluknio dangos klausimas, kada pradėsim vėl. Tad mano šeimai gali tekti manęs laukti ilgomis sekmadienių popietėmis – arba važiuoti kartu  į pikniką aerodrome, kas šiaip jau yra dažna praktika .
Kol reali aviacija turėjo laukti, sugebėjom pralaužti ledus virtualioje. 
Kas yra virtuali aviacija? Tai skrydžių simuliatorius + skrydžių valdymo simuliatorius Internete, panaudojant, be abejo, Microsoft Flight Simulator ir šiek tiek kitos programinės įrangos, tačiau bet kuriuo atveju ganėtinai prieinamas bet kam. Virtuali aviacija – reikalas rimtas, žaidėjams ir pramogautojams ten nėra ką veikti. Piloto ir skrydžių vadovo elgesiui keliami tokie pat reikalavimai, kokie būtų realioje erdvėje. Labai dažnai keliamas klausimas  – ar "žaisliniai" simuliatoriai iš tiesų padeda mokantis skraidyti? Tie, kurie turėjo reikalų ir su vienu, ir su kitu – o aš esu būtent tokiame sąraše – patvirtins, kad prieš sėdant į piloto krėslą išmokta "virtuali" patirtis yra labai svarbi ir sutrumpina mokymosi ciklą. Tad jei svajojate mokytis skraidyti, tačiau tam šiuo metu neturite laiko ir/arba pinigų, pradėkite virtualiai – tai IŠ TIESŲ padeda.
Šiuo metu VATSIM lietuvos divizione (LT-VACC) yra jau apie trisdešimt entuziastų, kas svarbu – ne vien pilotų, bet ir skrydžių vadovų. Dauguma jų – moksleiviai ir studentai. Visada norėjau daryti kažką tokio su jaunimu, kur būtų proga mokyti ir dalintis patirtimi. Dabar tokio malonumo turiu daugiau nei laiko, todėl tenka derintis.
Paskutinis ir ko gero, "milestone" renginys buvo pirmas virtualus sąskrydis Vilniuje (kaip sako pilotai, EYVI), kurį kartu su tuo pačiu jaunimėliu ir suorganizavom. Renginys vadinosi "Vilnius Jam" ir leido pritraukti daug pilotų ir iš Lietuvos, ir iš užsienio. Buvo šaunu, ir kažkaip malonu, kad kažkas susiorganizuoja :).
 
 
Įrašas paskelbtas temoje Aviacija. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.